09.04.2025թ. ժամը 14:30-ին ք. Երևան, Փ. Բուզանդի փ., 1/3 շենք, Երևանի քաղաքապետարանի 2-րդ մասնաշենք, 205 սենյակ հասցեում կկայանա Երևանի քաղաքապետարանի…
Հայտարարություն եւ հրավեր
«Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ը իր 2025թվականի կարիքների համար հրապարակել է ԿՇՄՊ-ԷԱՃԱՊՁԲ-25/18 ծածկագրով ծառերի և թփերի ձեռքբերման հայտարարություն և…
Կազմակերպության կողմից 2024 թվականին տնկվել է 4539 ծառ, 58276 թուփ, 322720 ծաղիկ և բազմամյա խոտաբույս: Ջերմոցատնկարանային վարչության բաց գրունտի տարածքը 1 հա-ից դարձել է 25 հա, հիմնվել է ոռոգման կաթիլային համակարգ: Նորքի լանջերում 7 հա տարածքի վրա հիմնվել է նոր ուրբան անտառ: Երևանյան լճի հարակից տարածքում 1․5 հա-ի վրա հիմնվել է ռեկրեացիոն գոտի: Էտվել է 14261 ծառ: Անցկացվել է 31068․8 գծմ նոր ջրագիծ: Իրականացվել է 20-ից ավելի այգիների և առանձին հատվածների քարտեզագրում: Տեղադրվել են ալյումինի թափոնների համար նախատեսված կարմիր թափոնամաններ:
«Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն Արմեն Բեգոյանի կողմից կազմակերպության 5-ամյակի առիթով մի շարք աշխատակիցներ Երևանի կանաչապատման ոլորտում ցուցաբերած մասնագիտական հմտությունների և կատարած բարեխիղճ աշխատանքի համար արժանացել են պատվոգրերի:
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի կողմից Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների առիթով կազմակերպության մի քանի աշխատակիցներ մայրաքաղաքի կանաչապատման ոլորտում ցուցաբերած բարեխիղճ աշխատանքային գործունեության համար արժանացել են պատվոգրերի:
Իլենի (Бересклет)