2012թ.-2013թ. – ՀԱԱՀ, Այգեպտղաբուծության և բույսերի պաշտպանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար
2010 թ. – ՀՊԱՀ Հեռակա դեպարտամենտի ընդունելության պատասխանատու քարտուղար
2009թ. առ այսօր – ՀԱԱՀ Ագրոնոմիական ֆակուլտետի Այգեպտղաբուծության և բույսերի պաշտպանության ամբիոնի դոցենտ
2009թ.-2019 թվականի հունվար – Հայաստանի Հանրապետութունում Բույսերի պաշտպանության միջոցների (պեստիցիդների) գրանցման միջգերատեսչական հանձնաժողովի փոխնախագահ
2001թ. առ այսօր – Հայաստանի Ազգային Ագրարային Համալսարան (Հայաստանի Պետական Ագրարային Համալսարան)Ագրոնոմիական ֆակուլտետի այգեպտղաբուծության և բույսերի պաշտպանության ամբիոն (դասավանդվող առարկաներ՝բույսերի քիմիական պաշտպանություն, գյուղատնտեսական էնտոմոլոգիա, բույսերի կարանտին, բույսերի և բուսական ծագման արտադրանքի բուսասանիտարական փորձաքննություն և սերտիֆիկացում
Գիտական աշխատություններ
1994 – 2022թթ. – Հեղինակ և համահեղինակ է 67 գիտամեթոդական աշխատությունների, որոնցից` 3 գյուտերի արտոնագիր, 10 ուսումնական ձեռնարկ, 1 ձեռնարկ, 34 գիտական հոդվածներ, 9 մեթոդական ցուցումներ, 10 բույսերի պաշտպանության միջոցների կիրառման խորհրդատվական գրքույկ: Գիտական հետազոտությունները վերաբերում են ՀՀ-ում ֆիտոսանիտարական փորձաքննության իրականացման, պտղատու և անտառային ծառատեսակների, հացահատիկային մշակաբույսերի վնասակար օրգանիզմների բացահայտմանը, նույնականացմանն ու քարտեզագրմանը, պայքարի մշակմանը, խաղողի ֆիլոքսերա և լոլիկի ցեց կարանտին վնասատուների ուսումնասիրմանն ու դրանց դեմ պայքարի մշակմանը, բուսասանիտարական ռիսկերի գնահատմանն ու վերլուծությանը: Ղեկավարությամբ պաշտպանվել է մեկ թեկնածուական թեզ